Imieniny

28 Maja 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German,
Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wilhelm, Wrocimir
Do konca roku zostalo 218 dni.
Szukaj
Home Pozostałe

Pozostałe

Wiemy, że nasi mieszkańcy pojawiają się na nich, a więc podajemy oficjalny program.


 

XV CHARSZNICKIE DNI KAPUSTY
POD PATRONATEM HONOROWYM
- Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego
- Wojewody Małopolskiego - Jerzego Millera
- Marszałka Województwa Małopolskiego-Marka Nawary
- Starosty Miechowskiego - Mieczysława Bertka
13 września 2009 r. stadion LKS "Spartak" w Charsznicy
PROGRAM:

Więcej…

 
Wyłudzanie pieniędzy z kasy Narodowego Funduszu Zdrowia to popularny biznes w Olkuszu. W sumie o wystawianie i realizowanie fałszywych recept oskarżono już 8 lekarzy i 17 farmaceutek.

Więcej…

 

Klamka zapadła? NZOZ grupy Nowy Szpital przejmie zadania olkuskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej? Teoretycznie ostatnie słowo mają jeszcze radni powiatowi i wyrażą je w głosowaniu prawdopodobnie podczas wrześniowej sesji. Faktem jest jednak to, że olkuski ZOZ ma już nowego dyrektora. Od poniedziałku obowiązki te pełni Michał Sobolewski, rekomendowany przez szczecińską spółkę. Dotychczasowy dyrektor Jerzy Niewiara złożył rezygnację. To nie wszystko. Dobiegły końca negocjacje pomiędzy Starostwem Powiatowym a Grupą Nowy Szpital Szczecin. Wiadomo już na jakich warunkach będzie się odbywało przejęcie zadań ZOZ przez nowy podmiot. Wszystko określono w umowie, którą podpisano na początku tygodnia.

 

Więcej…

 

Fotorelacja z XII Ogólnopolskiego Turnieju Rycerskiego w Ogrodzieńcu

 

Więcej…

 
1-2 SIERPNIA
XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ RYCERSKI


Podczas turnieju zaproszone bractwa walczą o tytuł najlepszej drużyny i nagrodę, jaką jest Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego. Widzowie podczas festynu zobaczą liczne pokazy w konkurencjach kuszniczych, łuczniczych, na ostre, zapasy rycerskie i inne. Po raz pierwszy na Zamku będzie można zobaczyć pokazy sokolnika i ptaki drapieżne. Kulminacją turnieju będzie bitwa stoczona na tle płonącej wioski.

Więcej…

 
Wkrótce skończy się okres wyczekiwania na upragnioną windę w ośrodku zdrowia w Wolbromiu. Projekt, po przejściu najeżonej biurokracją drogi projektowo-przygotowawczej, za kilka dni, po uprawomocnieniu się świeżo uzyskanej decyzji, wejdzie w fazę realizacji.

Więcej…

 
Sonda
Jak dowiedziałeś się o istnieniu tej strony?